نظر دادن بازار مرکزی خرده فروشی عمده فروشی

نظر دادن: بازار مرکزی خرده فروشی عمده فروشی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گوشه‌ای از فسادهای رخ داده بعد از تک نرخی شدن دلار

یک اقتصاددان با اشاره به فسادهای صورت گرفته در پی تک نرخی شدن ارز و تخصیص داده شده است دلار ۴۲۰۰ تومانی به همه کالاها گفت: به عنوان مثال بعضی سوداگران با ارز دو

گوشه‌ای از فسادهای رخ داده بعد از تک نرخی شدن دلار

گوشه ای از فسادهای رخ داده بعد از تک نرخی شدن دلار

عبارات مهم : دریافت

یک اقتصاددان با اشاره به فسادهای صورت گرفته در پی تک نرخی شدن ارز و تخصیص داده شده است دلار ۴۲۰۰ تومانی به همه کالاها گفت: به عنوان مثال بعضی سوداگران با ارز دولتی عدس وارد و از طرف دیگر آن را جهت دریافت ارز صادر می کردند!

لطفعلی بخشی – عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی – با بیان اینکه دولت وعده عوض کردن تیم اقتصادی خود را مسکوت گذاشته هست، اظهار کرد: این نشان می دهد که متاسفانه دولت به افکار عمومی و توصیه های متخصصان بهای چندانی نمی دهد. با این که اعتقاد دارم تغییرات در تیم اقتصادی دولت هم نمی تواند در این شرایط کاری از پیش ببرد، ولی به هرحال می توانست مرهمی بر افکار عمومی باشد و مردم تصور کنند که حرف ارزش شنیده شده است هست. با این حال می بینیم که در شرایط حاضر کسانی که در راس سیستم های اقتصادی دولت فعالیت داشتند، حالا طلبکار هم شده است و از کارها خود دفاع هم می کنند.

وی با بیان این که شرایط به گونه ای است که در تصمیم گیری های اقتصادی بی تفاوتی کاملا احساس می شود، ادامه داد: اگر یک پنجاهم همین فسادهای ارزی در جریان تک نرخی کردن ارز در هر کجای دنیا رخ می داد، دولت با اتفاقات بدی روبه رو می شد.

گوشه‌ای از فسادهای رخ داده بعد از تک نرخی شدن دلار

این استاد دانشگاه با اشاره به صحبت های وزیر اقتصاد و امور دارایی مبنی بر اخذ مالیات از خریداران سکه و واردکنندگان خودرو، اظهار کرد: ایشان اگر قرار باشد از این افراد مالیات نگیرند، جای پرسش هست. کسی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی ماشین وارد کرده و آن را با احتساب ارز ۸۰۰۰ تومانی فروخته یا اصلا دپو کرده هست، اگر یک چهارم مالیات هم بدهد، باز حدود سه چهارم سود خالص داشته است.

وی با بیان این که در شرایط فعلی در فضای جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: این خیلی ناراحت کننده است که با پول ناشی از فروش نفت، یک سری افراد سودجو و دلال ماشین وارد می کنند.

یک اقتصاددان با اشاره به فسادهای صورت گرفته در پی تک نرخی شدن ارز و تخصیص داده شده است دلار ۴۲۰۰ تومانی به همه کالاها گفت: به عنوان مثال بعضی سوداگران با ارز دو

بخشی با اشاره به سخت شدن شرایط در اوضاع تحریم ، اظهار کرد: دولت باید ارزها را جهت نیازهای بسیار مهم خود در آینده نگه دارد، نه این که عده ای واردکننده با آن گوشی تلفن همراه و خودروهای آخرین مدل وارد کنند که تازه همین ها هم بعضی ها پولش را گرفته اند، ولی چیزی وارد نکرده اند.

وی با اشاره به جریانات پیش آمده راجع به صادرات بعضی اقلام مانند عدس، اظهار کرد: در این شرایط بعضی سوداگران می آمدند و با ارز دولتی عدس وارد و از طرف دیگر آن را جهت دریافت ارز صادر می کردند که حالا خوشبختانه در اینجا وزارت کشاورزی وارد شد و لیستی از اقلام ممنوع الصادرات را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، اردیبهشت ماه امسال دولت جهت کنترل اوضاع شتابنده قیمت ارزهای خارجی اقدام به تک نرخی کردن ارز با قیمت ۴۲۰۰ تومان کرد و با راه اندازی سامانه نیما این قیمت را به واردکنندگان تخصیص داده شده است داد؛ اتفاقی که باعث شد تا بسیاری از دلالان و مفسدان اقتصادی از این اوضاع سوءاستفاده کرده و بعضا یک شبه شرکت هایی را ثبت کردند و در قالب واردکننده اقدام به دریافت ارز یارانه ای و خرید اجناس خارجی کردند، ولی یا اجناس را دپو کردند یا اساسا جنسی وارد نشد و بعضی با ارجاع کالا به فروشنده اصلی، ارز حاصل از آن را گرفته و در بازار آزاد ارز به فروش رساندند.

گوشه‌ای از فسادهای رخ داده بعد از تک نرخی شدن دلار

واژه های کلیدی: دریافت | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog